"Przyznanie godności Członka Honorowego SITK RP dla naszego kolegi Tadeusza Kanasa"

Na wniosek Zarządu Oddziału SITK RP w Koszalinie złożony do Zarządu Krajowego SITK RP, na XXXIII Zjeździe Delegatów SITK RP w  dniu 19 maja 2022 roku przyznano naszemu koledze Tadeuszowi Kanasowi godność Członka Honorowego SITK RP. Jako wieloletni członek SITK RP, w tym członek Zarządu Oddziału SITK RP w Koszalinie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału w latach 2010 – 2018. Był założycielem Klubu przy Zarządzie Dróg Powiatowych w Kołobrzegu w 2001 roku. To również dzięki jego staraniom w 2008 roku powstał Klub przy Rejonie Dróg Krajowych w Koszalinie. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia kolegi Tadeusza oraz docenienia jego zaangażowania na rzecz działalności i rozwoju ruchu stowarzyszeniowego.

GRATULUJEMY !!!

 

 

70-lecie SITK Koszalin

70-lecie SITK Koszalin - prezentacja

 

XXVI Piknik Techniczny – Bielin, 10-12 czerwca 2022 r.

XXVI Piknik Techniczny – Bielin, 10-12 czerwca 2022 r.

W roku 2022 organizacji corocznego Pikniku Technicznego podjął się nasz najmłodszy i zarazem najbardziej wysunięty na zachód Klub w Chojnie. XXVI Piknik Techniczny odbył się w dniach 10-12 czerwca 2022 r. w przepięknie położonym wśród łąk i lasów Dworku Bielin w Bielinie. W Pikniku wzięło udział około 50 członków SITK RP oraz zaproszeni goście. Urocze położenie, cisza, świeże powietrze oraz pasące się i biegające konie stanowiły idealne dopełnienie bogatego programu, zawierającego ciekawą część techniczną.

W części technicznej:

- firma Tensar przedstawiła dwa referaty techniczne: pt. "Stabilizacja mechaniczna georusztami wielokierunkowymi TriAx" oraz pt. "TensarTech STRATUM",

- firma Leca przedstawiła referat techniczny pt. "Techniki odciążania konstrukcji lekkim kruszywem keramzytowym",

- firma Balda przedstawiła referat techniczny pt. "Płyta drogowa PDTP CHROŚNICA".

Referaty techniczne spotkały się z szerokim zainteresowaniem uczestników, a także różnorodnymi pytaniami, co pozwoliło znacznie rozszerzyć wiadomości o prezentowanych rozwiązaniach technicznych, możliwościach i warunkach ich stosowania oraz doświadczeniach w ich eksploatacji.

Na część sportową złożyła się zażarta rywalizacja w pięciu konkurencjach, wymagających nie tylko doskonałego przygotowania fizycznego, lecz również wiedzy o ruchu drogowym na świecie oraz umiejętności planowania taktycznego w rywalizacji (bieg z taczkami, bieg w workach, bieg międzynarodowy, rzuty do pachołków, bieg MMA na zimno).

W klasyfikacji ogólnej:

I miejsce zajęła drużyna Klubu w Szczecinku,

II miejsce zajęła drużyna Klubu przy RDW w Koszalinie,

III miejsce zajęła drużyna Klubu w Drawsku Pom.

Wyniki rywalizacji sportowej zostały ogłoszone podczas uroczystej kolacji, podczas której puchary, dyplomy oraz nagrody wręczali Burmistrz Morynia – p. Józef Piątek, Kierownik Referatu Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Chojnie – p. Łukasz Podleśny, Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chojnie – p. Krzysztof Ziętek oraz Prezes Oddziału SITK RP w Koszalinie – p. Janusz Komorowski.

XXVI Piknik Techniczny był wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy technicznej, zadzierzgnięcia współpracy z firmami oraz poznania się z samorządowcami południowo-zachodniej części naszego województwa, a także podziwiania piękna krajobrazów Ziemi Chojeńskiej.

Organizujący XXVI Piknik Techniczny Klub w Chojnie pragnie serdecznie podziękować za udzieloną pomoc w organizacji firmom:

Tensar Polska sp.z o.o., ul. Grzybowska 2-29, 00-131 Warszawa, www.tensar.pl

Leca Polska sp. z o.o., ul. I. Krasickiego 9, 83-140 Gniew, leca.pl

Balda sp. z o.o., Strzyżewo 171, 64-360 Zbąszyń, www.chrosnica.eu,

Maldrobud sp. z o.o.,sp.k., ul. Królewiecka 43, 74-300 Myślibórz, www.maldrobud.pl

Dankom Daniel Błażkiewicz, Lisie Pole 52, 74-506 Nawodna, www.gryfstone.pl

Prace Ziemne, Roboty Drogowe Usługi Budowlane Grzegorz Siwek, Wełtyń, ul. Gryfińska 33, 74-100 Gryfino,

oraz władzom miejskim Morynia i Chojny,

a wszystkim uczestnikom Pikniku za przybycie w gościnne nadodrzańskie strony i fantastyczną atmosferę wydarzenia.

================

Przygotowania do XIX Forum Drogownictwa

W dniach 26-27.09.2019 r. odbędzie się XIX Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego.

Program Forum oraz tematy do pobrania TUTAJ. Chętnych do wziecia udziału zapraszamy do pobrania Karty Uczestnictwa, wypełnienia i przesłania na adres mailowy: biuro@koszalin.sitk.eu

Zapraszamy do wzięcia udziału w jednym z największych spotkań branży drogowej w województwie zachodniopomorskim!!!

 

XXIV Piknik Techniczny - Łowicz Wałecki

W dniach 7 - 9.06.2019 r. w Ośrodku "Siedem Ogrodów" Łowicz Wałecki odbył się XXIV Piknik Techniczny. Tegoroczny Piknik Techniczny zorganizował Klub w Drawsku Pomorskim. W części technicznej prezentację przedstawiła firma AG-CEL z Chojnic. Nie zabrakło również potyczek sportowych a zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody podczas uroczystego bankietu. W XXIV Pikniku Technicznym wzięło udział około 40 członków naszego Oddziału oraz zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnej władzy samorządowej oraz firm zwiazanych z branżą drogową.

Przejazd z Kielc do Warszawy

W trakcie przejazdu pomiędzy Kielcami a Warszawą uczestnicy zwiedzili Zamek Ossolińskich Krzyżtopór w Ujeździe.

Wizyta w Kazimierzu Dolnym.

 
   

 

Targi „Autostrada – Polska” w Kielcach - c.d.

Pierwszą firmą, z której ofertą mieliśmy przyjemność się zapoznać, była firma ELKON Polska, producent węzłów betoniarskich, w tym mobilnych węzłów betoniarskich.

Odwiedziliśmy również stanowisko firmy LOTOS Asfalt Sp. z o.o., gdzie rozmawiliśmy z Przedstawicielem Regionalnym LOTOS Asfalt Panem Piotrem Miderskim.

Dużym zainteresowaniem naszych uczestników cieszyło się stanowisko firmy Aebi Schmidt Polska Sp. z o.o. producenta urządzeń do letniego i zimowego utrzymania dróg, lotnisk i autostrad.

Targi „Autostrada – Polska” w Kielcach

W dniu 14.05.2019 r. członkowie Klubu SITK przy ZZDW w Koszalinie odwiedzili Targi „Autostrada – Polska” w Kielcach. Tegoroczne, jubileuszowe, Targi to 4 wystawy jednocześnie: Autostrada – Polska, ROTRA, Traffic – Expo oraz Salon Europarking. Podczas trzech dni targów miały miejsce liczne imprezy towarzyszące, seminaria, kongresy i konferencje.

Przedstawiciele Zarządu Klubu wzięli udział inauguracji Targów, podczas której przemawiali między innymi,Rafał Weber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Arkadiusz Kubiec - Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, Tomasz Żuchowski – Generalny Dyrektor DKiA, prof. Leszek Rafalski – Dyrektor Naczelny IBDiM oraz Róża Thun – poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

 

Wizyta w MZDW w Warszawie - c.d.

Kolejny dzień, to wizyta na budowie obwodnicy Gąbina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 577. Wykonawcą robót na tej budowie jest firma Kobylarnia S.A. Kierownik budowy zapoznał uczestników z podstawowymi informacjami związanymi z budową, a następnie uczestnicy mogli zobaczyć wykonane już odcinki drogi.

Bezpośrednio z budowy uczestnicy pojechali do Rejonu Dróg Wojewódzkich Gostynin-Płock, gdzie Pan Dyrektor Mirosław Kaczmarek przedstawił organizacje Rejonu, jego cele i zadania.

 

 

Wizyta w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Warszawie

W dniach 16 – 17.05.2019 r. członkowie Klubu SITK przy ZZDW w Koszalinie mieli przyjemność odwiedzić MZDW w Warszawie.  W pierwszy dzień w siedzibie MZDW Pan Dyrektor Tomasz Dąbrowski przedstawił strukturę Zarządu oraz główne inwestycje realizowane w bieżącym roku.

W dalszej części spotkania przedstawiciele obu zarządów mogli wymienić się doświadczeniami z codziennej pracy, a także z problemami oraz sposobami radzenia sobie z nimi.

Na koniec pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania.

Ponieważ siedziba MZDW mieści się tuż obok Placu Piłsudskiego, uczestnicy zwiedzili najbardziej znany plac w Polsce.

 

 

Wyjazd do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie oraz na Targi Drogownictwa w Kielcach

W dniach 13 - 17 maja Oddział SITK RP w Koszalinie organizuje wyjazd techniczny do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie połączony z wizytą na XXV Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA (strona Targów: https://www.targikielce.pl/pl/autostrada.htm ).

Podczas wyjazdu, dzięki uprzejmości kolegów z MZDW w Warszawie, będziemy mogli zobaczyć najważniejsze budowy prowadzone na mazowieckich drogach wojewódzkich oraz wymienić się doświadzczeniami zawodowymi, problemami i sposobami ich rozwiązywania zarówno w administrowaniu jak i podczas prowadzenia inwestycji drogowych.

Szczegółowa relacja z tego wyjazdu, wkrótce.

 

Seminarium Techniczne w dniu 26.03.2019 r.

 

W dniu 26.03.2019 r. w siedzibie ZZDW w Koszalinie odbyło się kolejne Seminarium Techniczne, tym razem poświęcone tematyce zastosowań najnowszych produktów czołowego krajowego producenta asfaltów drogowych, Firmy LOTOS Asfalt Sp. z o.o.

Prelegenci: Pani Agnieszka Kędzierska i Pan Piotr Miderski

Temat: "Nowoczesne nawierzchnie asfaltowe"

- Praktyczne zastosowania asfaltów WMA i korzyści z tego płynące,

- Asfalty HiMA do trwałych nawierzchni nowej generacji. Przykłady zastosowań.

 

 

 

 

 

Seminarium Techniczne

W dniu 25.01.2019 r. w siedzibie ZZDW w Koszalinie odbyło się Seminarium Techniczne zorganizowane przez Klub przy ZZDW w Koszalinie.

 

Powitanie uczestników przez Prezesa Oddziału SITK RP w Koszalinie, mgr inż. Janusza Komorowskiego.

 

 

Prezentacja o życiu i dokonaniach wielkiego polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego. Prelegent mgr inż. Justyna Pytlarczyk.

 

 

 Prezentacja Firmy Husqvarna Poland - Andrzej Cieciuch. menadżer ds. sprzedaży.

 

Przedstawienie oferty sprzętu do zastosowań, między innymi, przy utrzymaniu dróg. Omówienie nowości oraz przybliżenie uczestnikom spotkania, w czym produkty firmy Husqvarna są lepsze od konkurencyjnego sprzętu.

 

 

Przygotowania do XXIV Pikniku Technicznego

Tegoroczny, XXIV Piknik Techniczny organizowany jest przez Koło w Drawsku Pomorskim przy wsparciu Oddziału.

Planowany termin to 7 - 9.06.2019 r. Według zapewnień Organizatorów miejsce, w którym odbędzie się impreza jest przeurocze i bardzo klimatyczne, więc z pewnością spodoba się uczestnikom.

Już dzisiaj zachęcamy do zarezerwowania sobie wolnego weekendu w w/w terminie i zapisywanie się u Przewodniczących Kół i Klubów

W kolejnych wpisach będziemy informować o szczegółach imprezy.

 

Szkolenia Nr 1 i Nr 2 w Sianożętach za nami

W dniach 18 - 19.10.2018 r. w m. Sianożęty odbyły się dwa szkolenia zorganizowane przez Centrum Szkolenia i Doskonalenia Kadr Oddziału SITK RP w Koszalinie, o których informowaliśmy wcześniej na naszej stronie internetowej. Szkolenie "Prawo Zamówień Publicznych - aktualny stan prawny oraz praktyka stosowania" oraz "Naprawa nawierzchni, konstrukcji drogi, w ramach planowanych zabiegów remontowych, utrzymaniowych, prezentacja technologii napraw i wzmocnień". W obu szkoleniach udział wzięła spora liczba słuchaczy.

Szkolenie Nr 2 - "Naprawa nawierzchni, konstrukcji drogi, w ramach planowanych zabiegów remontowych, utrzymaniowych, prezentacja technologii napraw i wzmocnień"

 

mgr inż. Janusz Komorowski

 

1. "Diagnostyka i ocena stanu nawierzchni, konstrukcji pod kątem planowanych zabiegów naprawczych, dobór optymalnej technologii, ustalenie koniecznego zakresu robót, projektowanie konstrukcji drogowych wymagających wzmocnienia (przebudowy) oraz zabiegi remontowe - odtworzeniowe"

 

 mgr inż. Bartosz Budziński

 

dr inż. Stanisław Majer

 

 2. "Odwodnienie korpusu drogowego - kanalizacja i odprowadzenie wody, systemy rozsączania, materiały i rozwiązania technologiczne"

 

mgr inż. Agnieszka Wrzesińska, Wavin Polska

 

3. "Prezentacja rozwiązań technologicznych. Mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjne - obecny stan MCE w Polsce i jak je robić. Przebudowa dróg samorządowych - nowe technologie, nowe możliwości - jak wykorzystać mieszanki MCE do przebudów dróg. Projektowanie indywidualne dróg z zastawianiem kompozytów - jak projektuje się nawierzchnie nowe i wzmocnienia z zastosowaniem kompozytów"

 

dr inż. Bohdan Dołżycki

 

4. "Znaczenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w procesie inwestycyjnym: - podstawy prawne opracowywania STWiORB - znaczenie STWiORB - omówienie przykładowych STWiORB"

 

dr inż. Robert Jurczak

 

5. „Opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych w tym w oparciu o wdrożenia nowych technologii czy nowych sposobów ich wykonywania dla zadań własnych Zamawiającego"

6. „Procedury odbiorowe drogowych zabiegów remontowych, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, ocena trwałości eksploatacyjnej robót i parametrów jakościowych, zasady postępowania"

 

mgr inż. Maria Bogacka

 

 

Wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej – Miśnia, Drezno

W dniach 20 - 23.09.2018 r. Klub SITK RP w Szczecinku zorganizował wycieczkę techniczno –turystyczną do Szwajcarii Saksońskiej w Niemczech. Głównym animatorem imprezy był Przewodniczący Klubu, Bronisław Kwardys.

Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w Motelu Łużyckim w Lubiążu.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Szwajcarię Saksońską (Zamek Stolpen, Twierdza Königstein – położona na płaskowyżu 247 m nad poziomem pobliskiej Łaby, Park Narodowy Piaskowców).

 

W drugim dniu uczestnicy zwiedzili Miśnię - pierwszą stolicę Saksoni oraz Drezno (Stare Miasto, Operę Sempera, Zamek Królewski, Kościół Dworski, skarbiec królewski, komnaty tureckie).

 
   

 

 

 
 

 

  W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili zamek Czocha w Leśnej. W wycieczce uczestniczyło 15 osób.

 

XVIII Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego

W dniach 20 -21 września 2018r. w Wałczu odbyło się XVIII Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego. Tematem przewodnim tegorocznego Forum były "Nowoczesne, innowacyjne rozwiązania i materiały dla rozwoju i utrzymania sieci drogowej". Było to, jak do tej pory, forum z najliczniejszą frekwencją zarówno po stronie prelegentów jak i słuchaczy.

 

  W drugim dniu uczestnicy Forum, dzięki uprzejmości GDDKiA oraz Firmy ENERGOPOL – SZCZECIN S.A., mogli zobaczyć realizację odcinka obwodnicy m. Wałcz w ciągu drogi krajowej DK10.

 

 

 

Spływ kajakowy – Drawsko Pomorskie

Tegoroczny spływ kajakowy odbył się na słynącym z pięknych terenów turystycznych pojezierzu drawskim. Organizatorem był Klub z Drawska Pomorskiego a całość imprezy obsługiwała firma Jędrkowe Zakole z Drawska Pomorskiego.

 

 

XXIII Piknik Techniczny - Czaplinek

W dniach 25 – 27 maja odbył się tegoroczny XXIII Piknik Techniczny zorganizowany przez Klub SITK RP przy ZZDW w Koszalinie. Miejscem imprezy był Ośrodek Wypoczynkowy „Kusy Dwór” w Czaplinku, położony nad malowniczym jeziorem Drawsko.

W części technicznej mieliśmy przyjemność wysłuchać prezentacji Firmy ViaCon Polska, będącej czołowym krajowym producentem przepustów stalowych z blach falistych z niemałymi sukcesami na światowych rynkach.

 

 W części sportowej uczestnicy rywalizowali między innymi w rzucie pachołkiem drogowym, wyścigu z pachołkami i podstawami drogowymi, biegu na czas na szczudłach oraz w konkursie strzeleckim.

Uroczystą kolację, połączoną z wręczeniem nagród za zawody sportowe, zaszczycili swoją obecnością Starosta Drawski i Burmistrz Miasta Czaplinek.

 

 

W imprezie wzięli udział członkowie wszystkich Kół i Klubów.

Informacje o aktualnych wydarzeniach

 Oddział SITK RP w Koszalinie w ramach działalności statutowej prowadzi szereg imprez szkoleniowych, wykładów, prezentacji oraz imprez techniczno-integracyjnych. Duża część imprez organizowana jest przez Koła i Kluby przy wsparciu Oddziału.

Do cyklicznych imprez Oddziału SITK RP w Koszalinie należą:

- wyjazd na Targi Drogownictwa w Kielcach (maj),

- Piknik Techniczny (na ogół pod koniec maja),

- spływy kajakowe,

- Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego (wrzesień),

- rajdy rowerowe,

- wizyty na zaproszenie jednostek administracji drogowej w Niemczech , Czechach, Ukrainie i innych,

Informacje o aktualnych wydarzeniach dostępne są również na naszym blogu tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

fdsfwe